DO LATA ZOSTAŁO

 1. Dlaczego tyjemy po 40 roku życia?

  Po 40 roku życia kobiety często skarżą się na szybki wzrost wagi, mimo iż sposób jedzenia nie zmienił się u nich od lat. Część z nich godzi się z tym, uważając że to normalne bo mają już „swoje lata”, inne zaczyna walkę o powrót do dawnej figury. To fakt, tycie z wiekiem jest naturalnym procesem. Ale prawdą jest również to, że warto podjąć walkę ze zbędnymi kilogramami. Jeśli robimy to w sposób inteligentny, to będzie wymagać to konsekwencji, ale wcale nie musi wiązać się z wyrzeczeniami.

  Skoro tu jesteś, to najprawdopodobniej skończyłaś 40 lat i zastanawiasz się jak schudnąć? Poznaj swój organizm, wtedy szczupła figura okaże się łatwiejszym celem niż myślisz. Skłonność do tycia wraz z wiekiem wiąże się z naturalnym zegarem biologicznym naszego ciała. W pewnym okresie życia wszystkie procesy organizmu zaczynają zwalniać. Przede wszystkim organizm nie potrzebuje już tylu kalorii co wcześniej, aby mógł normalnie funkcjonować. Czyli, z każdego posiłku organizm do zachowania funkcji życiowych zużywa mniej energii. Reszta skonsumowanych (i niepotrzebnych), kalorii odkłada się w postaci depozytu tkanki tłuszczowej. Wtedy z pomocą przychodzą nam naturalne składniki, które włączone do diety ograniczają wchłanianie kalorii. Jednym ze składników, który polecam jest ekstrakt z alg brunatnych ID-alGTM. Ta wyjątkowa substancja ogranicza aktywność enzymów trawiennych amylazy trzustkowej i lipazy. Amylaza trzustkowa odpowiada za rozkład skrobi w dwunastnicy, a lipaza za rozkład tłuszczy w żołądku. Dzięki temu, że aktywność enzymów jest ograniczona, organizm przyswaja mniej kalorii. Innymi słowy, możemy jeść normalnie, a dostarczymy organizmowi tylko połowę kalorii z tłuszczów i skrobi. Drugim czynnikiem będącym przyczyną tycia po 40. roku życia jest spowolniony metabolizm, a tym samym spowolnione trawienia i praca jelit. Zaobserwowano, że u kobiet po 40. metabolizm jest słabszy o ok. 6% niż u kobiet w wieku 20 lat. Dlatego w tym wieku szczególnie ważna jest suplementacja diety naturalnym błonnikiem. NeOpuntia jest znakomitej jakości, przebadanym błonnikiem, wykazującym niezwykłe zdolności wiązania cząsteczek tłuszczu. Ponadto, wspomaga szybsze wydalenie tłuszczu z organizmu. Zaledwie 1 g NeOpuntii potrafi związać ok. 19 g majonezu, czyż to nie jest niesamowite? W późniejszym wieku do tycia przyczyniają się też związane z menopauzą zmiany w gospodarce hormonalnej.

 2. Dlaczego nie mogę schudnąć w udach i pośladkach?

  U wielu kobiet tkanka tłuszczowa odkłada się przede wszystkim w dolnych partiach ciała, takich jak uda i pośladki. Niestety, tkankę tłuszczową zgromadzoną w tych obszarach jest trudniej zgubić ponieważ jest bardziej oporna na proces rozkładania tłuszczu (lipazy). Przejście na dietę często powoduje u kobiet chudnięcie z górnych partii ciała, tracą kilogramy, ale powstają dysproporcje w figurze. Wtedy część kobiet czuje się zniechęcona, bo próbowała trzymać się diety i udało im się schudnąć, ale w efekcie wcale nie wyglądają lepiej. A przecież, przede wszystkim zależy nam na tym by nasza sylwetka wyglądała szczuplej, lepiej i młodziej. Dlatego pacjentki, które szczególnie skarżą się na nadmiar kilogramów w dolnych partiach ciała należą do tych trudniejszych przypadków. Dlatego z wielką radością czytałam wyniki badań klinicznych na pacjentach przyjmujących ID-alGTM. Badania wykazały, że ten wyjątkowy związek ma pozytywny wpływ na utratę centymetrów właśnie w tych najbardziej opornych obszarach ciała. Podczas 56 dni badań pacjenci zostali poproszeni o włączenie do swojej diety ekstraktu ID-alGTM. Poza tym nie dokonywali żadnych zmian w swoim jadłospisie ani nie zwiększyli aktywności fizycznej. A mimo tego odnotowali spadek wagi. Zostało udowodnione, że wszystkim badanych udało się schudnąć i zmniejszyć obwód ud i pośladków. To są zaskakujące wyniki, biorąc pod uwagę fakt, że mówimy o naturalnym składniku. Zatem nie dość że chudniemy, to jeszcze robimy to w sposób inteligentny i bezpieczny. Jako dietetyk zawsze zachęcam do tego by jeść rozsądne ilości i starać się przyjmować jak najwięcej surowych warzyw i owoców. Jestem świadoma trudności jakie stwarza utrzymanie diety. Dlatego, jeśli istnieją bezpieczne sposoby na to by wspomóc walkę ze zbędnymi kilogramami, a dodatkowo są to metody o udowodnionej skuteczności to dlaczego z nich nie skorzystać. Obydwa składniki FIGURIN SLIM zostały poddane badaniom na skuteczność we wspomaganiu odchudzania, dlatego polecam ten produkt wszystkim kobietom po 40 roku życia, które chcą schudnąć a nie udaje im się przejść na stałą niskokaloryczną dietę ani regularnie ćwiczyć.

 3. Jaka jest rekomendowana dawka dzienna ID-alG™

  Dla uzyskania optymalnego efektu rekomendowana dawka ID-alGTM to 400 mg w ciągu dnia, czyli 2 czerwone tabletki FIGURIN SLIM. Dawka została ustalona na podstawie badań In vitro na blokowanie enzymów trawiennych.

 4. W aptece widziałam tańszy produkt zawierający ekstrakt z alg brunatnych. Czym różni się FIGURIN SLIM?

  Owszem, możesz znaleźć inne produkty zawierające ekstrakt z alg brunatnych. Pamiętaj jednak, że badania udowodniły działanie ekstraktu z alg brunatnych dla dawki 400 mg. Upewnij się zatem ile składnika zawiera produkt który chcesz kupić. Ponadto, trzeba mieć na uwadze że jakość składnika. ID-alGTM to wysokiej jakości składnik produkowany we Francji. Każdy 1 kg ID-alGTM jest wykonany z 45 kg świeżych alg, które muszą zostać zebrane, poddane starannej obróbce i przebadane dla zapewnienia wysokich standardów. Dobra jakość i zdrowie mają swoją cenę.

 5. Jak przyjmować ID-alG™?

  ID-alGTM powinno być przyjmowane 2 razy w ciągu dnia do 2 najbardziej kalorycznych posiłków

 6. Jak to się dzieje że ID-alG™ wspiera odchudzanie?

  Utrata wagi jest ściśle związana z ograniczeniem przyjmowanych kalorii i redukcją wchłaniania tłuszczy i węglowodanów (skrobii). ID-alGTM wspiera odchudzanie poprzez ograniczanie wchłaniania kalorii z przyjmowanych posiłków. Działa wpływając na enzymy trawienne dzięki czemu tylko część kalorii z przyjmowanych tłuszczy i skrobi jest wchłaniana przez organizm. Dzięki temu zapobiegamy odkładaniu się kalorii w postaci zbędnych centymetrów, np. w udach czy pośladkach.

 7. Przez jaki okres powinno się stosować ID-alG™?

  ID-alGTM powinno się stosować przez co najmniej 1 miesiąc

 8. Czy ID-alG™> ma jakieś skutki uboczne?

  Nie odnotowano skutków ubocznych przy stosowaniu ID-alGTM. Jednak ze względu na zawartość jodu preparat nie jest polecany osobom nadwrażliwym na jod lub mającym problemy z tarczycą.

 9. Czy wszyscy mogą przyjmować ID-alG™?

  Mimo, iż preparat jest bezpieczny i nie ma odnotowanych skutków ubocznych, to ze względu na zawartość jodu w algach preparat nie jest polecany osobom nadwrażliwym na jod lub mającym problemy z tarczycą. Stosując FIGURIN SLIM nie należy przyjmować innych preparatów zawierających jod. Ze względów bezpieczeństwa, zalecamy : każda osoba cierpiąca na poważne problemy zdrowotne, jak nowotwór czy choroby serca powinna skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem każdej kuracji wspomagającej odchudzanie.

 10. Dlaczego ID-alG™ wspiera odchudzanie?

  Utrata wagi jest ściśle związana z ograniczeniem przyjmowanych kalorii i redukcją wchłaniania tłuszczy i węglowodanów (skrobi). ID-alGTM wspiera odchudzanie poprzez ograniczanie wchłaniania kalorii z przyjmowanych posiłków. Działa wpływając na enzymy trawienne dzięki czemu tylko część kalorii z przyjmowanych tłuszczy i skrobi jest wchłaniana przez organizm. Dzięki temu zapobiegamy odkładaniu się kalorii w postaci zbędnych centymetrów, np. w udach czy pośladkach.

 11. Skoro ID-alG™ już ogranicza wchłanianie kalorii to dlaczego FIGURIN SLIM zawiera jeszcze NeOpuntię?

  ID-alGTM działa w inny sposób i na innym poziomie niż Neopuntia. Połączenie obydwu składników pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty niż stosowanie wyłącznie jednego ze składników. Obydwa składniki mają wyjatkowy wpływ wspierający uzyskanie prawidłowej wagi. Ich mechanizm działania jest jednak inny

 12. Dlaczego mam przyjmować 2 czerwone tabletki FIGURIN SLIM?

  Dawka została ustalona na podstawie badań. Wykazały one, że efekt utraty zbędnych kilogramów i centymetrów został uzyskany po 56 dniach regularnego przyjmowania 400 mg substancji w ciągu dnia, bez zmiany nawyków żywieniowych. 400 mg ID-alGTM to dzienna dawka rekomendowana FIGURIN SLIM. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki do spożycia.

 13. Jaka jest rekomendowana dawka dzienna NeOpuntii®?

  Dla uzyskania optymalnego efektu rekomendowana dzienna dawka tabletek z NeOpuntią® to 24000 mg w ciągu dnia, czyli 6 zielonych tabletek Figurin slim, przyjmowanych po 2 najbardziej kalorycznych posiłkach w ciągu dnia.

 14. Jak powinno się przyjmować NeOpuntię®?

  NeOpuntia powinna być przyjmowane 2 razy w ciągu dnia po 3 tabletki od 15- 60 min po 2 najbardziej kalorycznych posiłkach w ciągu dnia.

 15. Przez jaki okres powinno się stosować NeOpuntię®?

  NeOpuntie można stosować stale, bez konieczności przerywania kuracji. NeOpuncja to naturalny błonnik, który może być regularnie stosowany.

 16. Czy NeOpuntia® ma jakieś skutki uboczne?

  Nie odnotowano skutków ubocznych przy stosowaniu NeOpuntie® NeOpuntia® to w 100% naturalna substancja, bez dodatków chemicznych. Nie zawiera żadnych substancji które sa uznawane za wywołujące alergię- zgodnie z Europejskim Zarządzeniem CE2003/89. Nie zostały odnotowane żadne przypadki dyskomfortu lub interakcji z lekami, jednak ze względów bezpieczeństwa, każda osoba cierpiąca na poważne problemy zdrowotne, jak nowotwór czy choroby serca powininna skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem każdej kuracji wspomagającej odchudzanie. Mimo iż Neopuntia nie wiąże witamin, to nie rekomendujemy stosowania jej po przyjęciu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

 17. Czy wszyscy mogą przyjmować NeOpuntie®?

  Mimo iż, nie zostały odnotowane żadne przypadki dyskomfortu lub interakcji z lekami przy stosowaniu NeOpuntii, to ze względów bezpieczeństwa, każda osoba cierpiąca na poważne problemy zdrowotne, jak nowotwór czy choroby serca powinna skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem każdej kuracji wspomagającej odchudzanie.

 18. Jak to się dzieje, że NeOpuntia® wspiera odchudzanie?

  NeOpuntia® to błonnik naturalny o wyjątkowych zdolnościach lipofilnych- przyciąga i tworzy żelową osłonkę wiążąc tłuszcze pozostające w żołądku po posiłku. Ta żelowo- tłuszczowa masa jest zbyt duża by mogła zostać wchłonięta przez organizm. Dzięki temu, że wiąże do 27% tłuszczów przy pełnej kuracji wraz z wykorzystaniem tabletki czerwonej, tworzą podwójną barierę dla kalorii. W kolejnym etapie NeOpuntia® przyspiesza metabolizm tłuszczów ułatwiając jego wydalenie z organizmu.

Jak szybko schudnąć, Tabletki na odchudzanie, Suplement diety na odchudzanie
© Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o